ökoHIPI lugu

ökoHIPI lugu

-ökoHIPI sooviks ja eesmärgiks on tuua siia maailma rohkem teadlikkust, meie kui tarbijate valikutest, mis toetaksid nii keskkonna- kui ka tervisesõbralikku elustiili.

-ökoHIPI saad kutsuda enda juurde läbiviima looduskosmeetika töötube ning Haapsalus on olemas ka pisike pesa, kus erinevatel säästa eluviisi teemadel arutada ja töötube läbi viia saab.

Lisaks sellele on –ökoHIPI varmalt valmis kaasa lööma erinevates keskkonnateemalistes projektides ja haridusprogrammides.

-ökoHIPI algataja ja looja

Noore ettevõtte -ökoHIPI tuumik ja (veel) ühe naise jõud on siinkirjutaja Anni, kelle sõpruskond ja pere on juba ammu lahterdanud kategooriasse „see pisut metsa poole“.  Seda ilmselt seetõttu, et minu tarbimisvalikud ja -otsused siin elus ei ole just harju keskmised.

Minu loodusega kokku kasvamise lugu algas juba lapsepõlvest, kui enamuse oma ajast veetsin ma vanavanemate talus (mis kusjuures on üks Eesti esimesi tunnustatud mahetalusi) metsas ringi uitades ja põllu peal joostes.

Kasvades üles aga 90ndatel, kus teemaks oli erkroosa siirup ja 22 aastat säiliv saksa keeks, siis mõneks ajaks minu loodushing siiski vaibus, kuniks mõned aastad tagasi seda maailma uuesti avastama ja tajuma hakkasin.

Kui jätta kõrvale igapäeva elus loodussõbralike valikute kasuks otsustamine, siis töö mõttes näitas see teema mulle end esimest korda 2016. aasta alguses, kui viibisin Indoneesias ning avastasin loodusega kooskõlas elamise saladusi.

Sellest ajast alates olen läbinud mitmeid kursuseid, rahvusvahelisi programme ja töötube looduskosmeetika ja säästva eluviisi teemadel ning  toimunud on ka pidevad inimkatsetused nii enda kui ka lähedaste nahal.
Samas tiksus terve see aeg kuklas mõte käia oma teed ja tunda end seda tehes hästi.

Hetkel olen jõudnud punkti, kus sotsiaalvaldkonnas kümme aastat kestnud palgatöö on jäänud minevikku ning seljatades tohutuid hirmukolle olen vastu astunud täiesti uuele väljakutsele ning usaldanud ennast elu ja naiseliku intuitsiooni kanda.
Võiks isegi öelda moodsa sõna karjääripööraja – nimelt õpin ma nüüd ametlikult kunksmooriks (ehk taimi tundma), tegelen parmupilli mängu ja fotograafia tundmaõppimisega ning viin ennast jätkuvalt kurssi säästva eluviisi teemadega nii iseseisva õppimise käigus kui ka olles liitunud paari vahva seltskonnaga, kes nende teemadega aktiivselt tegelevad.

Mulle meeldib olla see „metsa poole“, ma tunnen ennast just nõnda vaba ja puhtana ning omas elemendis olevat – samas ma tean, kui raske on seda teed alustada ja kui palju on meie maailmas teadmatust, kallutatud informatsiooni ning petukaupa.

Selleks saigi ellukutsutud –ökoHIPI, kes loodusega koos elamist kõigile huvilistele lahkelt valmis avama ja tutvustama on.  Muidugi ei ole meie maailm must ja valge ning igal inimesel on valikuvabadus ja õigus, et tema valikuid austataks. Seega ei ole ka –ökoHIPI missiooniks minna plakatitega tänavale, et õpetada kuidas elama peaks. Pigem on –ökoHIPI toeks nendele huvilistele, kelle mõtted loodusega ühes rütmis elamise rajal liiguvad ja kes sellel teel pisut suunamist vajavad.

Rohelust südametesse!
Anni
-ökoHIPI

Sulge menüü
×
×

Cart