Lasteraamat “Varesepoeg Aadu seiklus”

Lasteraamat “Varesepoeg Aadu seiklus”

Uskumatu lugu Nõmmel – lennuvõimetu vares rändas kahe majapidamise vahel ja sai mõlemalt pererahvalt sama nime.

Kui Ökohipi eestvedaja, Anni Raie avastas eelmise aasta alguses oma aiast sabatu varese, ei osanud ta arvatagi, millised sündmused see vahva lind käivitab.

”Kui sain aru, et vares on meie hoovis paikne, siis võtsin ühendust Eesti Metsloomaühinguga. Sealt sain vastuseks, et ega tavalist hallvarest keegi oluliseks ei pea ning enda ravida ei võta” kirjeldab Raie vareseloo algust. Ühingust anti soovitus varest toita ning lootust et saba kasvab kevadeks tagasi. Raie võttiski varese enda hoole alla ja ristis ta Aaduks.
Kevadeks aga oli lumi sulanud, kuid varese sabasuled ei andnud endast märku.

Ühel kaunil kevadpäeval kõnetas Raiet koduaia taga meesterahvas, kes uuris, kas Raie teab, et tema kuusehekis elab üks ilma sabata vares. 
”Vastasin talle, et ikka tean, ta on juba mõned kuud siin elanud ja hoiame tal silma peal. Panime isegi nime talle – Aadu!” Meesterahvas oli väga imestunud ja uuris, et, kuidas Raie teab, et varese nimi just Aadu on?
Selgus, et vares Aadu on viimased neli aastat elanud Raie hoovist poole kilomeetri kaugusel ühes majapidamises, kus oli vares lausa lemmiklooma eest, käies isegi toas uudistamas. Kui Aadu aga mitu päeva koju tagasi ei pöördunud, arvas pererahvas, et lind on hukka saanud. Suur oli rõõm, kui pererahvas oma õhtusel jalutustiirul sattusid Raie tänavasse ja kuulsid kuusehekis tuttavat kraaksatust ning leidisid sealt eest Aadu! Kuidas lennuvõimetu lind nii kaugele sattus, on siiani mõistatus.
Kuna tundus, et Aadu oli eluga rahul, otsustas pererahvas teda edaspidi aia taga vaatamas käia ja lasta linnul omaette toimetada. Kui aga lumi ära sulas, tekkis mure, et vares ei saa kuskilt vett kätte ja nõnda Raie jutule pöördutigi.

Kevadel kui algas pesitsusaeg, siis muutusid teised varesed Aadu suhtes agressiivseks ning ühiselt otsustati vares turvalisse päriskoju tagasi toimetada. Kahjuks sai Aadu kodus veeta vaid nädalakese enne, kui ta oma igavikulisele lennule suundus.

Aadu talvine seiklus läks Annile niivõrd südamesse, et see on tema sule läbi saanud lasteraamatuna kaante vahele. Raamat jutustabki loo vares Aadu vahvast seiklusest metsases Nõmme aias ning tema suhetest teiste talviste aiaelanikega. Raamatu ”Varesepoeg Aadu seiklus” illustreeris Anna Lutter.
Raamat on saadaval:

Sulge menüü
×
×

Cart